Užgavėnės

Š. m. vasario 25 d. popietę globos namuose pasipuošusios čigonės ir kitokios būtybės, juodaūsiai žydeliai, nuotakos rinkosi į Užgavėnių šventę. Smagiai nusiteikę, neatpažįstamai apsirengę, garsiai juokėmės, triukšmavome, stengėmės kalendorinę žiemą išvaryti. Mūsų gretas papildė atvykęs didelis persirengėlių būrys iš grupinių gyvenimo namų, kurie kartu smagiai linksminosi.
Giltinė ir vyriausioji žydelka visiems vadovavo ir supažindino su šventės pagrindiniais personažais: Lašininiu, Kanapiniu ir žydeliu Joške. Skambant Blindos polkiai, Lašininis ir Kanapinis pasiūlė persirengėliams pažaisti žaidimą „Trikojis“. Kad pailsėtume pabandėme įminti mįsles. Vėliau visi šokome „Šiaudų batai“, „Lašinini, Lašinini, mokyk savo vaikus…“
Žyduko Joškės prašymu iš gražaus būrio merginų: čigonaičių, žydelkų ir visų baisiausių gražuolių, padėjome išsirinkti pačią tinkamiausią į žmonas: tik vieniems metams, tik šiam pavasariui. Pasiūlėme komisiją, kuri rinko gražiausią kaukę. Kol komisija tarėsi, skambant dainai „Kepė kepė močia blynus“, kad visiems jėgų užtektų, kad pilvai kietesi už kaktą taptų, pasistiprinome blynais, gira, arbata. Garbingoji rinkimų komisija, paskelbė 3 gražiausias kaukes, kurios buvo apdovanotos prizais. Visus persirengėlius papuošėme „barankų“ vėriniais.
Besilinksminant, bešokant prasidėjo Lašininio ir Kanapinio kova: žaidimas su maišias, virvės traukimas. Grojant muzikai, Lašininis buvo nugalėtas. Vyriausioji čigonė padėjo Kanapiniui perskaityti nuosprendį: Lašininį kartu su žiema iš kiemo išvaryti. Paskelbėme pavasario ir Kanapinio karaliavimo pradžią, sudeginome Morę – su ja sudegė visi žiemos demonai ir negandos.
Vėliau aplankėme gyventojus skyriuose: skambant akordeonui, kvietėme visus užsigavėti ir linkėjome gerų ateinančių metų.
 
Socialinė darbuotoja Irena Rubežienė, užimtumo specialistė Inesa Bajoraitė
 
          
Skip to content